Zmarła najbardziej utytułowana polska sportsmenka

Informacja o śmierci Ireny Szewińskiej byłej lekkoatletki siedmiokrotnej medalistki olimpijskiej.

W wieku 72 lat odeszła osoba wybitna siedmiokrotna medalistka olimpijska Irena Szewińska. O jej śmierci poinformował mąż Janusz Szewiński. Zmarła około godziny 23:30 w Warszawie w szpitalu przy ulicy Szaserów. O Pani Irenie Szewińskiej można z całą pewnością powiedzieć, że była najbardziej utytułowaną polską sportsmenką. Wywalczyła na Olimpiadach 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe medale olimpijskie. Podczas swojej wieloletniej kariery ustanowiła także 10 rekordów świata.


Była także przyjacielem sportu muaythai i dziękujemy jej za te wszystkie lata promocji naszego sportu  w Polsce i Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim.
Zmarła najbardziej utytułowana polska sportsmenka
Polski Związek Sportowy w dyscyplinie muaythai. Wspólpracujemy i jesteśmy rozpoznawalni przez EMF - European Muaythai Federation oraz IFMA - International Federation of Muaythai Amateur.

Muaythai to sport honoru i wielkiej szlachetności, to rycerski sport dla odważnych, którzy gotowi są zaakceptować długie godziny treningu, żeby dojść do jak najwyższego poziomu w sztuce. Mało jest tak skutecznych i spektakularnych dyscyplin, wymagających jednocześnie tak intensywnego zaangażowania.

Przegrana nie jest hańbą, jeśli walczy się z całego serca.