Zmarł dr Mieczysław Bigoszewski

Informacja o śmierci człowieka wybitnego - wielkiego przyjaciela muaythai.

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 15 września 2018 roku zmarł Dr Mieczysław Bigoszewski.
 

Dr Mieczysław był twórcą sukcesów Polskiego Muaythai od początków aktywności Polskiego Związku Muaythai. To wspaniały, ciepły człowiek, który całe swoje życie poświęcił dla promocji i rozwoju sportu, a w szczególności Muaythai. Był on także niestrudzonym Ambasadorem Tajskiej kultury w Polsce.

Msza żałobna i pogrzeb odbędzie się  w dniu 21 września 2018 roku o godz. 09:10, przy ul. Św. Wincentego 83 na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie.

W imieniu Zarządu oraz wszystkich pracowników, trenerów, intruktorów, zawodników i zawodniczek składamy najszczersze kondolencje dla całej rodziny Dr Mieczysława Bigoszewskiego.
Zmarł dr Mieczysław Bigoszewski
Polski Związek Sportowy w dyscyplinie muaythai. Wspólpracujemy i jesteśmy rozpoznawalni przez EMF - European Muaythai Federation oraz IFMA - International Federation of Muaythai Amateur.

Muaythai to sport honoru i wielkiej szlachetności, to rycerski sport dla odważnych, którzy gotowi są zaakceptować długie godziny treningu, żeby dojść do jak najwyższego poziomu w sztuce. Mało jest tak skutecznych i spektakularnych dyscyplin, wymagających jednocześnie tak intensywnego zaangażowania.

Przegrana nie jest hańbą, jeśli walczy się z całego serca.