WADA ostrzega przed GW501516

Oficjalne informacje odnośnie groźnej substancji GW501516.

WADA otrzymała informację o sprzedaży na czarnym rynku substancji GW501516 oraz jej używaniu przez zawodników.
 

 

Efekty uboczne ww. związku chemicznego są tak poważne, że WADA podjęła decyzję, rzadko podejmowaną, o wystosowaniu niniejszego ostrzeżenia. WADA chce poinformować o ewentualnym ryzyku dla zdrowia, na jakie narażają się zawodnicy ulegający pokusie stosowania GW501516 w celu poprawienia swojej wydolności i wyników sportowych.

GW501516 był lekiem, który został wycofany w fazie opracowywania przez firmę farmaceutyczną z uwagi na wysoką toksyczność odkrytą podczas badań przedklinicznych. Lek nie został i nie zostanie zatwierdzony do stosowania klinicznego.

Jednakże GW501516 od kilku miesięcy jest dostępny na czarnym rynku, w Internecie i z innych źródeł. Władze antydopingowe już odnotowały jego stosowanie przez zawodników podczas kilku przeprowadzonych badań dopingowych.
 

Prosimy o jak najszybsze przekazanie tej informacji zawodnikom.

W załączniku do pobrania oficjalne oświadczenie WADA w tej sprawie.
 

WADA ostrzega przed GW501516
Nazwa: Opis: Rozmiar:
WADA Alert_Danger of substance GW501516.pdf PDF 161.05 kB
Polski Związek Sportowy w dyscyplinie muaythai. Wspólpracujemy i jesteśmy rozpoznawalni przez EMF - European Muaythai Federation oraz IFMA - International Federation of Muaythai Amateur.

Muaythai to sport honoru i wielkiej szlachetności, to rycerski sport dla odważnych, którzy gotowi są zaakceptować długie godziny treningu, żeby dojść do jak najwyższego poziomu w sztuce. Mało jest tak skutecznych i spektakularnych dyscyplin, wymagających jednocześnie tak intensywnego zaangażowania.

Przegrana nie jest hańbą, jeśli walczy się z całego serca.