V Bydgoska Liga Muaythai – podsumowanie

Poniżej krótkie podsumowanie minionych bydgoskich zawodów.

19 marca 2016 roku, w hali Zawiszy na ul. Gdańskiej 163 w Bydgoszczy odbyła się V Bydgoska Liga Muaythai. Do turnieju zgłosiło się kilkanaście klubów z całej Polski co dało łącznie około 70 zawodników i zawodniczek.
 

W rywalizacji uczestniczyli mężczyźni i kobiety w kategoriach dzieci, kadetów, juniorów i seniorów. Walki odbywały się na poziomie Turnieju Pierwszych Walk (od 0 do 3 walk) i Ligi (powyżej 3 walk).  Odbyło się 30 pojedynków. Wszystkie były zacięte i emocjonujące.


 
Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem klubów z całej Polski z uwagi na to, że był ostatnim sprawdzianem przed kwietniowymi Mistrzostwami Polski.

Dziękujemy organizatorowi Robertowi Miękczyńskiemu, trenerom, zawodnikom, sędziom i wszystkim którzy byli zaangażowani w organizację i udział w  V Bydgoskiej Lidze Muaythai.
 
Do zobaczenia na kolejnych zawodach.
V Bydgoska Liga Muaythai – podsumowanie
Polski Związek Sportowy w dyscyplinie muaythai. Wspólpracujemy i jesteśmy rozpoznawalni przez EMF - European Muaythai Federation oraz IFMA - International Federation of Muaythai Amateur.

Muaythai to sport honoru i wielkiej szlachetności, to rycerski sport dla odważnych, którzy gotowi są zaakceptować długie godziny treningu, żeby dojść do jak najwyższego poziomu w sztuce. Mało jest tak skutecznych i spektakularnych dyscyplin, wymagających jednocześnie tak intensywnego zaangażowania.

Przegrana nie jest hańbą, jeśli walczy się z całego serca.