Ułatwienia dotyczące organizacji zawodów dla najmłodszych

Informacja dotycząca ułatwień dla organizatorów zawodów dla najmłodszych zawodników i zawodniczek w wieku 10-11 oraz 12-13 lat.

Niniejszym informujemy, że od 17 marca 2018 roku zostały przyjęte dodatkowe zasady dotyczące rozgrywania zawodów dla najmłodszych kategorii wiekowo wagowych, a mianowicie 10-11 lat oraz 12-13 lat.


Od tej daty istnieje możliwość zorganizowania zawodów dla naszych najmłodszych zawodników i zawodniczek na matach bez użycia ringu z uwzględnieniem następujących wytycznych:

- grubość maty minimum 4 cm,

- wyraźnie zaznaczone pole walki o rozmiarze takim samym jak wnętrze ringu bokserskiego zgodnie z regulaminem PZMT-IFMA,

- zabezpieczanie poza polem walki wynoszące co najmniej 2 metry mat z każdej ze stron,

- maty ułożone na podłodze bez żadnych ram czy platform.

Nie dotyczy to imprez rangi Mistrzostw Polski oraz Pucharów Polski.

Pozostałe zasady rywalizacji oraz wymogów co do sędziów i zabezpieczenia medycznego pozostają dla organizatorów bez zmian.
Ułatwienia dotyczące organizacji zawodów dla najmłodszych
Polski Związek Sportowy w dyscyplinie muaythai. Wspólpracujemy i jesteśmy rozpoznawalni przez EMF - European Muaythai Federation oraz IFMA - International Federation of Muaythai Amateur.

Muaythai to sport honoru i wielkiej szlachetności, to rycerski sport dla odważnych, którzy gotowi są zaakceptować długie godziny treningu, żeby dojść do jak najwyższego poziomu w sztuce. Mało jest tak skutecznych i spektakularnych dyscyplin, wymagających jednocześnie tak intensywnego zaangażowania.

Przegrana nie jest hańbą, jeśli walczy się z całego serca.