Seminaria z Rafałem Simonidesem i Tajskim Mistrzem - podsumowanie

Krótkie podsumowanie cyklu seminariów, które odbywały się na przełomie listopada i grudnia.

Rafał Simonides podczas cyklu seminariów odwiedził Wrocław, Łódź, Bydgoszcz, Lublin, Rzeszów i Kraków.

 
Pomysł sprowadzenia zawodnika z Tajlandii na cały cykl seminariów zrodził się z okazji jubileuszowego już 50-go seminarium  Muaythai z Simonidesem. Rafał odwiedzał kluby w całej Polsce i prezentował techniki muaythai oraz historię i kulturę Tajlandii. Z okazji jubileuszu sprowadził z Tajlandii zawodnika Konkeanleka (Mistrz Świata paru federacji mający na koncie ponad 300 walk, walczący na stadionach Raczadamnern i Lumpinee).
 
Taj wraz z Rafałem Simonidesem udał się do wybranych klubów w różnych miastach Polski by poćwiczyć z sympatykami Muaythai.

 
Dwóch mistrzów gościło w następujących klubach: Dragon Wrocław, Szkoła Sztuk Walki Warrior Łódź, Brutals Łódź, Muaythai Legion Bydgoszcz, Mongkom Łódź,Pro-Fighter Lublin, MTR Milleniium Rzeszów oraz w Krakowie z połączeniem zawodów sportowych Muaythai.
 
Każdemu seminarium towarzyszyły kampanie: START-SPORT oraz MUAYTHAI PRZECIW NARKOTYKOM (kampanie były promowane przy pomocy banerów i specjalnych książeczek-ulotek informacyjnych o szkodliwości narkotyków).  Mistrzowie sami namawiali do sportowego trybu życia i spełniania marzeń poprzez dążenie do osiągnięć sportowych i przestrzegali by nie wpaść w pułapkę jaką są narkotyki.


W Krakowie seminarium połączone było z zawodami sportowymi (Turniej Pierwszych Walk, Liga Muaythai oraz Kwalifikacje do szerokiej kadry). Odbyło się 31 walk. Wśród gości była Miss Małopolski Anna Markowska, która wraz z Mistrzami Świata Simonidesem i jego zaproszonym gościem z Tajlandii wspomagała zbiórkę na chorego na białaczkę chłopczyka Dawidka! Co ciekawe Anna sama ćwiczy Muaythai i również wzięła czynny udział w seminarium.
 
Cały cykl był z pewnością ogromnym sukcesem i doskonałą promocją naszego sportu. Mamy nadzieję, że inicjatywy tego typu będą kontynuowane.
Seminaria z Rafałem Simonidesem i Tajskim Mistrzem - podsumowanie
Polski Związek Sportowy w dyscyplinie muaythai. Wspólpracujemy i jesteśmy rozpoznawalni przez EMF - European Muaythai Federation oraz IFMA - International Federation of Muaythai Amateur.

Muaythai to sport honoru i wielkiej szlachetności, to rycerski sport dla odważnych, którzy gotowi są zaakceptować długie godziny treningu, żeby dojść do jak najwyższego poziomu w sztuce. Mało jest tak skutecznych i spektakularnych dyscyplin, wymagających jednocześnie tak intensywnego zaangażowania.

Przegrana nie jest hańbą, jeśli walczy się z całego serca.