Reprezentacji Polski wróciła do kraju z 3 medalami.

Podsumowanie udziału Reprezentacji Polski Muaythai w Mistrzostwach Europy Muaythai IFMA 2017 w Paryżu.

Wczoraj uroczystą Galą Finałową zakończyły się Mistrzostwa Europy Muaythai EMF/IFMA 2017. W tym roku gospodarzem była Francja, a Mistrzostwa odbywały się w jej stolicy Paryżu.Polskę reprezentowało 4 zawodników oraz 1 zawodniczka, byli to kolejno:
 
Seniorka – 51 kg – Gabriela Kuzawińska
Junior – 71 kg – Igor Lekston
Senior – 63,5 kg – Oskar Siegert
Senior – 75 kg – Arkadiusz Krupa
Senior – 81 kg – Oskar Mosberg
 
Towarzyszyło im dwóch trenerów Reprezentacji tj. Rafał Simonides oraz Rafał Król.


Nasza Reprezentacja na Mistrzostwach zdobyła cenne doświadczenie. Dorobek medalowy to 1 srebro wywalczone przez Gabrielę Kuzawińską w kategorii seniorek -51 kg oraz dwa brązy wywalczone kolejno przez Igora Lekstona w kategorii juniorów -71 kg oraz Oskara Siegerta w kategorii seniorów -63,5 kg. Arkadiusz Krupa oraz Oskar Mosberg w pierwszych walkach trafili w drabinkach na bardzo mocnych Białorusinów i po dobrych walkach Mistrzostwa zakończyli tuż za podium.


Walki naszych zawodników i zawodniczki można zobaczyć pod tym LINKIEM

Przed nami kolejne wyzwania. Na przełomie listopada/grudnia Reprezentacja uda się do Turcji, gdzie podobnie jak w roku ubiegłym będzie odbywał się Puchar Europy.
Reprezentacji Polski wróciła do kraju z 3 medalami.
Polski Związek Sportowy w dyscyplinie muaythai. Wspólpracujemy i jesteśmy rozpoznawalni przez EMF - European Muaythai Federation oraz IFMA - International Federation of Muaythai Amateur.

Muaythai to sport honoru i wielkiej szlachetności, to rycerski sport dla odważnych, którzy gotowi są zaakceptować długie godziny treningu, żeby dojść do jak najwyższego poziomu w sztuce. Mało jest tak skutecznych i spektakularnych dyscyplin, wymagających jednocześnie tak intensywnego zaangażowania.

Przegrana nie jest hańbą, jeśli walczy się z całego serca.