Relacja z Mistrzostw Polski Muaythai IMFA 2016 Juniorów i Seniorów, Kielce 22-24 kwietnia 2016 r.

Zapraszamy do zapoznania się z obszerną relacją z minionych Mistrzostw Polski Muaythai juniorów i seniorów.

Tegoroczne Mistrzostwa po raz pierwszy miały miejsce w Kielcach, a dokladniej na jednej z hali Targów Kielce, przy okazji multispotrowej imprezy FIT Weekend.


Cale wydarzenie poprzedziła rejestracja, ważenie i losowanie walk w klubie Sekcji Klincz, na którą stawiło sie prawie 140 zawodników i zawodniczek z kilkudziesieciu klubów z calej Polski. Organizatorem mistrzostw była Sekcja Sportów Walki Klincz Kielce wraz z wspólorganizatorem Targi Kielce. Cała impreza odbywała się pod patronatem Ambasady Królestwa Tajlandii w Polsce oraz Polskiego Związku Muythai.

Od wczesnych godzin porannych dnia 23 kwietnia 2016r rozpoczęły się walki eliminacyjne, po których wyłoniono uczestników do zmagań o tytuł Mistrza Polski w poszczegolnych kategoriach. Niedzielne zmagania poprzedziła waga kontrolna, by finalnie po godzinie 17 rozpocząć wspaniałe i widowiskowe walki w Gali Finałowej.


Galę finalową rozpoczeły podziekowania i wyróżnienie partnerów, sponsorów, organizatorów oraz zarządu PZMT, którzy wsparli to wydarzenie. Kolejnym punktem Gali był występ znanego Kieleckiego Rapera – Luxona. Nasępnie rozpoczęto walki wieczoru, które dostarczyły wielu emocji licznie zgromadzonej widowni. Każdy pojedynek kończył się dekoracją zwycięzców oraz wręczeniem nagród, medali i pucharów dla nowych Mistrzów Polski. Zwieńczeniem Gali Finałowej była walka w kategorii Open Seniorów, w której faworyt Artur Słowikowski z klubu Quest Bogdanka przegral z Igorem Makowskim z Sekcji Sportów Walki Klincz Kielce. Reprezentant gospodarzy wygrywając przez efektowny nokaut dostarczyl wieką radość i euforie publicznosci.

Do późnych godzin nocnych toczyły się zacięte walki w pozostałych kategoriach, tak by przed północą oficjalnie zakończyć Mistrzostwa Polski Muaythai IFMA Juniorów i Senirów.


Podsumowywując to wydarzenie możemy z czystym sumieniem powiedzieć, że organizując tegoroczne Mistrzostwa podczas multisportowej imprezy FIT Weekend, która przyciągnęła miłośników wielu dziedzin sportu wzieliśmy udział w rozwoju i promocji Muaythai jako sportu i sztuki walki a także wsparliśmy kampanie „Muaythai Przeciw Narkotykom” w Polsce.
W tym miejscu należą sie rownież wielkie podziekowania dla organizatora Sekcji Sportów Walki Klincz Kielce, za trud włożony w przygotowanie tej imprezy, która odbyła się na najwyższym poziomie. Całe to wydarzenie, przez które przwinęło sie około 1,5 tysiąca widzów, zapewniło niesamowite i niepowtarzalne wrażenia.

Serdeczne podziękowania należą się rownież zarządowi PZMT, sędziom, trenerom, zawodnikom i zawodniczką oraz osobom, które brały udział w pomocy przy organizaci Mistrzostw.

Na szczególne wyrożnienie zasługują partnerzy:
- Real Farm,
- Octagon,
- Galeria Korona,
- Chałupka Development,
- Kiel - Tech,
- Brodent,
- Hotelik Rynek,
- Dom Gościnny Przedmieście,
- Szkola Jazdy Korona MM
- Drukarnia INGA
- Drukarnia JP Studio
- Tutti Santi
- Mariusz Nikodem - Coach Sportowców


Obszerną fotogalerię z Mistrzostw można obejrzeć TUTAJ
Relacja z Mistrzostw Polski Muaythai IMFA 2016 Juniorów i Seniorów, Kielce 22-24 kwietnia 2016 r.
Nazwa: Opis: Rozmiar:
Drabinki klasa A.pdf -- 315.57 kB
Drabinki klasa B.pdf -- 261.13 kB
Polski Związek Sportowy w dyscyplinie muaythai. Wspólpracujemy i jesteśmy rozpoznawalni przez EMF - European Muaythai Federation oraz IFMA - International Federation of Muaythai Amateur.

Muaythai to sport honoru i wielkiej szlachetności, to rycerski sport dla odważnych, którzy gotowi są zaakceptować długie godziny treningu, żeby dojść do jak najwyższego poziomu w sztuce. Mało jest tak skutecznych i spektakularnych dyscyplin, wymagających jednocześnie tak intensywnego zaangażowania.

Przegrana nie jest hańbą, jeśli walczy się z całego serca.