Relacja z Mistrzostw Polski Muaythai IFMA 2017 dzieci, kadetów, juniorów i seniorów, 24-26.03.2017

Zapraszamy do zapoznania się z obszerną relacją z minionych Mistrzostw Polski Muaythai dzieci, kadetów, juniorów i seniorów.


Tegoroczne Mistrzostwa dla wszystkich kategorii wiekowo-wagowych odbyły się w Kaliszu. Całe wydarzenie poprzedziła rejestracja, ważenie i losowanie walk, na które stawiło się prawie 200 zawodników i zawodniczek z kilkudziesięciu klubów z całej Polski. Organizatorem mistrzostw było Kaliskie Stowarzyszenie Sportów Walki Arkadia na czele z jego prezesem Arkadiuszem Wełną. Cała impreza odbywała się pod patronatem Ambasady Królestwa Tajlandii w Polsce oraz Polskiego Związku Muaythai.


 
Od wczesnych godzin porannych dnia 25 marca 2017 r. rozpoczęły się walki eliminacyjne, po których wyłoniono uczestników do zmagań o tytuł Mistrza Polski w poszczególnych kategoriach. Niedzielne zmagania poprzedziła waga kontrolna, by finalnie po godzinie 17 rozpocząć wspaniałe i widowiskowe walki w Gali Finałowej.


 
Galę finałową rozpoczęły podziękowania i wyróżnienie partnerów, sponsorów, organizatorów oraz zarządu PZMT, którzy wsparli to wydarzenie. Następnie rozpoczęto walki wieczoru, które dostarczyły wielu emocji licznie zgromadzonej widowni. Każdy pojedynek kończył się dekoracją zwycięzców oraz wręczeniem nagród, medali i pucharów dla nowych Mistrzów Polski.


 
W tym miejscu należą się również wielkie podziękowania dla organizatora Arkadiusza Wełny i Kaliskiego Stowarzyszenia Sportów Walki Arkadia, za trud włożony w przygotowanie tej imprezy, która odbyła się na najwyższym poziomie. Całe to wydarzenie zapewniło niesamowite i niepowtarzalne wrażenia.

Serdeczne podziękowania należą się również zarządowi PZMT, sędziom, trenerom, zawodnikom i zawodniczką oraz osobom, które brały udział w pomocy przy organizacji Mistrzostw.
Relacja  z Mistrzostw Polski Muaythai IFMA 2017 dzieci, kadetów, juniorów i seniorów, 24-26.03.2017
Nazwa: Opis: Rozmiar:
MP lista medalistów.pdf -- 463.26 kB
Polski Związek Sportowy w dyscyplinie muaythai. Wspólpracujemy i jesteśmy rozpoznawalni przez EMF - European Muaythai Federation oraz IFMA - International Federation of Muaythai Amateur.

Muaythai to sport honoru i wielkiej szlachetności, to rycerski sport dla odważnych, którzy gotowi są zaakceptować długie godziny treningu, żeby dojść do jak najwyższego poziomu w sztuce. Mało jest tak skutecznych i spektakularnych dyscyplin, wymagających jednocześnie tak intensywnego zaangażowania.

Przegrana nie jest hańbą, jeśli walczy się z całego serca.