Puchar Świata w Kazaniu – podsumowanie

Zapraszamy do zapoznania się z krótkim podsumowaniem występu naszej Reprezentacji na Pucharze Świata.

W dniu wczorajszym tj. 27 listopada 2016 roku nasza Reprezentacja w godzinach popołudniowych wylądowała w Warszawie.
Polskę w Kazaniu podczas Pucharu Świata Muaythai IFMA, który odbywał się w dniach 20-27 listopada reprezentowała 3 zawodników tj. Gabriela Kuzawińska, Kamil Dybiec oraz Rafał Korczak.

Podczas wszystkich dni pobytu nad naszymi zawodnikami czuwał trener Rafał Simonides.

Udało nam się wywalczyć 2 srebrne medale w kategorii kobiecej do 51 kg (Gabriela Kuzawińska) oraz w kategorii mężczyzn do 81 kg (Rafał Korczak).
Gabriela zwyciężyła pewnie z przeciwniczką z Iranu (Yavari Fatameh), a w finale musiała uznać wyższość Rosjanki (Galina Popova) aktualnej mistrzyni Europy ze Splitu.

Rafał Korczak pewnie zwyciężył z przeciwnikiem z Turkmenistanu (Nurmametem Tekayevem), a w ścisłym finale po bardzo dobrej walce uległ Rosjaninowi (Surikowi Magakianowi).

Kamil Dybiec tym razem do kraju powrócił z cennym doświadczeniem ulegając w walce o strefę medalową doświadczonemu Rosjaninowi Aslanbekowi Zikreevovi.

Gratulujemy tak dobrych wyników i życzymy kolejnych sukcesów na arenie polskiej i międzynarodowej.
Polski Związek Sportowy w dyscyplinie muaythai. Wspólpracujemy i jesteśmy rozpoznawalni przez EMF - European Muaythai Federation oraz IFMA - International Federation of Muaythai Amateur.

Muaythai to sport honoru i wielkiej szlachetności, to rycerski sport dla odważnych, którzy gotowi są zaakceptować długie godziny treningu, żeby dojść do jak najwyższego poziomu w sztuce. Mało jest tak skutecznych i spektakularnych dyscyplin, wymagających jednocześnie tak intensywnego zaangażowania.

Przegrana nie jest hańbą, jeśli walczy się z całego serca.