Puchar Polski Muaythai dzieci i kadetów 2017 – podsumowanie

Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem minionego Pucharu Polski dla naszych najmłodszych zawodników i zawodniczek.

Tegoroczny Puchar Polski dla dzieci i kadetów odbył się w dniu 17 czerwca 2017 roku w Żarach. Całe wydarzenie poprzedziła rejestracja, ważenie i losowanie walk, na które stawiło się kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek z kilkunastu klubów z całej Polski. Organizatorem mistrzostw był Żarski Klub Sportów Walki na czele z jego prezesem Dawidem Polokiem. Cała impreza odbywała się pod patronatem Polskiego Związku Muaythai.Od wczesnych godzin porannych dnia 17 czerwca 2017 r. rozpoczęły się walki, które wyłaniały zwycięzców Pucharu w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych. Każdy finał kończył się dekoracją zwycięzców oraz wręczeniem nagród i specjalnie na Puchar zaprojektowanych medali.

Specjalne wyróżnienia w formie Pucharów otrzymali:

Puchar dla najlepszej zawodniczki - Marcelina Czuchraj 

Puchar dla najlepszego zawodnika - Maciej Łobacz

Puchar za najlepszy taniec Waikhru - Wiktor Partyka

Klasyfikacja drużynowa klubów:

1. Legion Głogów

2. Thai Gym Tarnów

3. Octagon Team KrakówW tym miejscu należą się również wielkie podziękowania dla organizatora Dawida Poloka i Żarskiego Klubu Sportów Walki, za trud włożony w przygotowanie tej imprezy, która odbyła się na najwyższym poziomie. Całe to wydarzenie zapewniło niesamowite i niepowtarzalne wrażenia.Serdeczne podziękowania kierujemy również do HTS Słubice za przeprowadzenie transmisji online z naszych zawodów, sędziom, trenerom, zawodnikom i zawodniczką oraz osobom, które brały udział w pomocy przy organizacji Mistrzostw.


Puchar Polski Muaythai dzieci i kadetów 2017 – podsumowanie
Polski Związek Sportowy w dyscyplinie muaythai. Wspólpracujemy i jesteśmy rozpoznawalni przez EMF - European Muaythai Federation oraz IFMA - International Federation of Muaythai Amateur.

Muaythai to sport honoru i wielkiej szlachetności, to rycerski sport dla odważnych, którzy gotowi są zaakceptować długie godziny treningu, żeby dojść do jak najwyższego poziomu w sztuce. Mało jest tak skutecznych i spektakularnych dyscyplin, wymagających jednocześnie tak intensywnego zaangażowania.

Przegrana nie jest hańbą, jeśli walczy się z całego serca.