Podsumowanie występu Reprezentacji Polski na Igrzyskach The World Games 2017 we Wrocławiu

Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem udziału naszych zawodniczek i zawodników w TWG 2017.


W Igrzyskach The World Games 2017 we Wrocławiu, rywalizacja w muaythai trwała w dniach 28-30 lipca 2017 roku. Po tych 3 dniach zmagań skończyliśmy z 2 medalami (1 srebro Łukasz Radosz - 91 kg oraz 1 brąz Oskar Siegert -63,5 kg) oraz dwukrotnie stawaliśmy na 4 miejscu tuż za podium Gabriela Kuzawińska -51 kg oraz Rafał Korczak -81 kg.


Pozostaje lekki niedosyt ale tym razem niestety kontuzje nas nie oszczędzały. Łukasz Radosz w kategorii -91 kg nie był w stanie wyjść do walki finałowej o złoto. Z kolei Rafałowi Korczakowi w kategorii -81 kg odnowiła się stara kontuzja z Turcji co wykluczyło go z walki o medal brązowy.


Nasi pozostali Reprezentanci i Reprezentantki po dobrych walkach niestety tym razem musieli uznać wyższość swoich przeciwników i przeciwniczek. Natalia Leciejewska -54 kg uległa na punkty Tristanie Tola z Peru. Marta Gusztab -60 kg uległa zawodniczce z Izraela Nili Block. Przemysław Kmiecik -54 kg na punkty przegrał z Kazachem Sayasatovem Elamanem. Mateusz Kucharski -57 kg na punkty uległ Tajowi Wiwatowi Khamta. Mateusz Janik -67 kg Rosjaninowi Vladimirowi Kuzminowi, Jakub Rajewski -71 kg Irańczykowi Masoudowi Minaei, Dawid Mirkowski Rosjaninowi Ivanovi Grigorevowi.

Wszyscy na pewno zdobyli cenne doświadczenie ringowe, które z pewnością zaowocuje w kolejnych zawodach rangi międzynarodowej. Życzymy wszystkim powodzenia w kolejnych walkach i dziękujemy za zostawione na ringu serce podczas Igrzysk The World Games 2017 we Wrocławiu.

Dziękujemy również wszystkim kibicom i sympatykom, którzy przez 3 dni zmagań tak licznie wypełniali trybuny Wrocławskiej Hali Orbita.
Podsumowanie występu Reprezentacji Polski na Igrzyskach The World Games 2017 we Wrocławiu
Polski Związek Sportowy w dyscyplinie muaythai. Wspólpracujemy i jesteśmy rozpoznawalni przez EMF - European Muaythai Federation oraz IFMA - International Federation of Muaythai Amateur.

Muaythai to sport honoru i wielkiej szlachetności, to rycerski sport dla odważnych, którzy gotowi są zaakceptować długie godziny treningu, żeby dojść do jak najwyższego poziomu w sztuce. Mało jest tak skutecznych i spektakularnych dyscyplin, wymagających jednocześnie tak intensywnego zaangażowania.

Przegrana nie jest hańbą, jeśli walczy się z całego serca.