Podsumowanie występu Reprezentacji Polski dzieci i kadetów na Młodzieżowych Mistrzostach Świata

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem dotyczącym udziału naszych najmłodszych zawodników i zawodniczek w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata.

Młodzieżowe Mistrzostwa Swiata w Bangkoku trwały od 3.08-11.08.2017. Rywalizacje zakończyliśmy z 5 medalami:


Martyna Kierczyńska- srebro -54 kg.

Nikola Błąkała- srebro -63 kg.

Martyna Czuchraj-brąz -32 kg.

Oliwer Domińczak - brąz -34 kg.

Martyna Czuchraj - brąz w konkurencji Wai Kru.


Po dobrych pojedynkach bez medali wrócili: Wiktor Partyka, Mateusz Matczak, Maciej Herbich, Adam Borowski oraz Igor Lekston.
W zawodach brało udział 1180 zawodników z 86 krajów. Poziom był bardzo wysoki. Dzięki takim startom uczymy się bardzo dużo. Zawodnicy oraz trenerzy zebrali kolejne doświadczenie i motywacje do dalszej cięższej pracy.


Tydzień przed zawodami cała drużyna trenowała w Campie Lamai WMC na wyspie Koh Samui. Zawodnicy mieli okazje doszlifować formę oraz potrenować z najlepszymi trenerami i poznać sposoby i metody treningowe stosowane w Tajlandii.
 

​​Wielkie podziękowania należą się:

Przemysławowi Salecie za motywacyjny wykład dla zawodników oraz za zorganizowanie i zabranie całej drużyny na gale zawodową w Chiang Mai.

Joannie Jędrzejczyk z którą przeprowadziliśmy wideo konferencje w hotelu. Asia opowiedziała kadrowiczom o swoim podejściu do treningu i również zmotywowała naszych fighterów.

Wszystkim trenerom klubowym oraz sponsorom dzięki którym wyjazd był możliwy.


Podsumowanie występu Reprezentacji Polski dzieci i kadetów na Młodzieżowych Mistrzostach Świata
Polski Związek Sportowy w dyscyplinie muaythai. Wspólpracujemy i jesteśmy rozpoznawalni przez EMF - European Muaythai Federation oraz IFMA - International Federation of Muaythai Amateur.

Muaythai to sport honoru i wielkiej szlachetności, to rycerski sport dla odważnych, którzy gotowi są zaakceptować długie godziny treningu, żeby dojść do jak najwyższego poziomu w sztuce. Mało jest tak skutecznych i spektakularnych dyscyplin, wymagających jednocześnie tak intensywnego zaangażowania.

Przegrana nie jest hańbą, jeśli walczy się z całego serca.