Podsumowanie VI dnia Mistrzostw Świata w Szwecji

Poniżej przedstawiamy krótki opis z szóstego dnia pobytu naszych zawodników na Mistrzostwach Świata.

Szósty dzień nie okazał się dla nas do końca szczęśliwy. Należy podzielić go na dwie ważne dla naszego Kraju i Związku rzeczy, a mianowicie:


 

Prezes Polskiego Związku Muaythai Rafał Szlachta został Wiceprezydentem Światowej Organizacji Muaythai IFMA (International Federation of Muaythai Amateur). Na konferencji 25th IFMA Annual General Meeting w dniu dzisiejszym w Jonkoping w Szwecji Prezes Polskiego Związku Sportowego Muaythai Rafał Szlachta pokonał w wyborach wszystkich konkurentów /m.in. przedstawiciela Chin/ i został wybrany wiceprezydentem. Wiceprezydentami zostają także prezesi Muaythai z wszystkich kontynentów. To największy sukces Polaka we władzach sportów walki. Wspaniała kariera od Mistrza Europy do administracji związkowej.

Serdecznie gratulujemy !
 
Kolejna informacja nie jest już niestety taka dobra. Nasz zawodnik Tomasz Grądzki (-60 kg), który walczył dzisiaj z przeciwnikiem z Turcji po ciosie na wątrobę w 2 rundzie nie wznowił już walki, która została przerwana przez sędziego. Tomek dobrze wszedł w walkę kontrolując ją w 1 rundzie. Niestety pod koniec pierwszej rundy otrzymał mocne kolano na wątrobę, które osłabiło go, a sędzia rozpoczął liczenie. Tomek dotrwał jednak do gongu. Wyszedł do 2 rundy i znowu zaczął swoje. Niestety w jednej z akcji jego przeciwnik wstrzelił się w wątrobę co niestety zakończyło całą walkę. Tomek zakończył więc udział w Mistrzostwach tuż za podium.
 

W dniu jutrzejszym czekają na nas dwie kolejne walki o wejście do strefy medalowej.

Dawid Mirkowski vs Alu Dogan z Turcji (walka nr 6 na ringu A)
 
Łukasz Radosz vs Serdar Yigit Eroglu z Turcji (walka nr 11 na ringu A)
 

Więcej informacji podawanych bezpośrednio przed jak i po walkach jak zawsze na naszej stronie www na facebooku (LINK).
Podsumowanie VI dnia Mistrzostw Świata w Szwecji
Polski Związek Sportowy w dyscyplinie muaythai. Wspólpracujemy i jesteśmy rozpoznawalni przez EMF - European Muaythai Federation oraz IFMA - International Federation of Muaythai Amateur.

Muaythai to sport honoru i wielkiej szlachetności, to rycerski sport dla odważnych, którzy gotowi są zaakceptować długie godziny treningu, żeby dojść do jak najwyższego poziomu w sztuce. Mało jest tak skutecznych i spektakularnych dyscyplin, wymagających jednocześnie tak intensywnego zaangażowania.

Przegrana nie jest hańbą, jeśli walczy się z całego serca.