Podsumowanie Pucharu Polski Muaythai juniorów i seniorów 2016

Poniżej krótkie podsumowanie minionego Pucharu Polski Muaythai dla juniorów i seniorów, który odbywał się w dniach 2,3 grudnia 2016 roku w Józefowie koło Warszawy.

3 grudnia około godziny 20:00 zakończył się trwający w dniach 02-03 grudnia 2016 roku Puchar Polski Muythai juniorów i seniorów, który tym razem rozgrywany był w Integracyjnym Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie.


W Pucharze brało udział blisko 100 zawodników i zawodniczek z kilkunastu polskich klubów. Organizatorem był Rafał Simonides oraz FDF Club. Cała impreza odbywała się pod patronatem Ambasady Królestwa Tajlandii w Polsce, Burmistrza Józefowa Pana Stanisława Kruszewskiego oraz Polskiego Związku Muythai.

2 grudnia odbyła się kontrola medyczna oraz ważenie i rejestracja uczestników Pucharu. Wszystkie walki odbywały się przez całą sobotę 3 grudnia. O godzinie 18:00 przeprowadzona została Gala zamknięcia Pucharu z wybranymi 8 walkami finałowymi i całą rzeszą znamienitych gości. Warto nadmienić, że w dniu 3 grudnia podobnie jak rok temu został przeprowadzony turniej tańca Wai Khru.

W większości przypadków do finałów dotarli faworyci. Było jednak również kilka niespodzianek jeżeli chodzi o rozstawienie zawodników w finałach.

Podsumowując w imieniu zarządu i pracowników chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim sponsorom, partnerom oraz zawodnikom,
zawodniczkom i trenerom za tak liczne przybycie i wspaniałe i widowiskowe walki. W szczególności zaś Rafałowi Simonidesowi i FDF Club w Józefowie za organizację tego Pucharu.
Podsumowanie Pucharu Polski Muaythai juniorów i seniorów 2016
Polski Związek Sportowy w dyscyplinie muaythai. Wspólpracujemy i jesteśmy rozpoznawalni przez EMF - European Muaythai Federation oraz IFMA - International Federation of Muaythai Amateur.

Muaythai to sport honoru i wielkiej szlachetności, to rycerski sport dla odważnych, którzy gotowi są zaakceptować długie godziny treningu, żeby dojść do jak najwyższego poziomu w sztuce. Mało jest tak skutecznych i spektakularnych dyscyplin, wymagających jednocześnie tak intensywnego zaangażowania.

Przegrana nie jest hańbą, jeśli walczy się z całego serca.