Podsumowanie Mistrzostw Polski Muaythai PZMT-IFMA 2016 dla dzieci oraz kadetów

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z minionych Mistrzostw Polski Muaythai dzieci i kadetów.

Mistrzostwa Polski Muaythai PZMT-IFMA Kadetów i Dzieci 2016 za nami. Organizatorem tej imprezy rangi mistrzowskiej był Żarski Klub Sportów Walki na czele z jego prezesem Dawidem Polokiem. Mistrzostwa były wyjątkowe z uwagi na to, że po raz pierwszy odbywały się w plenerze. Patronat nad wydarzeniem objęło The World Games 2017 - Wrocław.


Mistrzostwa odbyły się w ramach Żarskiego Dnia Sportu, a zawitali na nie zawodnicy, zawodniczki, trenerzy i rodziny z takich miast jak: Kalisz, Bydgoszcz, Kraków, Tarnów, Piła, Płock, Rybnik, Leszczyny, Słubice, Lubsko, Niepołomice, Głogów, Bytom Odrzański, Bolesławiec, Łowicz, Stargard Szczeciński i Łódź.

Walki odbywały się z podziałem na kategorie dzieci młodszych, dzieci starszych oraz kadetów.


Galę finałową oficjalnie otworzyła Pani Burmistrz Danuta Madej, Prezes PZMT Pan Rafał Szlachta, gość specjalny Mistrz Tomasz Makowski oraz Prezes ŻKSW Dawid Polok.


Wszyscy uczestnicy byli bacznie obserwowani przez Trenerów Kadry Narodowej Muaythai Dzieci i Kadetów Rafała Króla oraz Dawid Poloka ponieważ była to ostatnia szansa dostania się do reprezentacji na sierpniowe Mistrzostwa Świata, które odbędą się w stolicy Tajlandii tj. Bangkoku. Pogoda dopisała idealnie, zapewniając naszym najmłodszym zawodnikom i zawodniczkom warunki zbliżone do tych panujących w Tajlandii. Publiczność stawiła się bardzo licznie więc mogliśmy dotrzeć z naszą dyscypliną do szerszej widowni.

Wszystkim gratulujemy wspaniałych wyników i świetnych walk.
 
Na zakończenie chcieliśmy w imieniu Żarskiego Klubu Sportów Walki i własnym podziękować instytucją i firmą bez których organizacja tego wspaniałego wydarzenia nie była by możliwa. Dziękujemy Urzędowi Miejskiemu Żary na czele z Panią Burmistrz Danutą Madej, MOSRiW Żary, Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żarach, Wójtowi Gminy Żary, AK Anatol Anatol Kałasznikow, Piekarni " U Matysa " Mateusz Podlaszuk, Szpitalowi Na Wyspie, Ratownictwo Medyczne Sprownik, Fizjoterapeucie Michałowi Drzewińskiemu, Barowi Pokusa, Sołectwu Olbrachtów, LO im. Bolesława Prusa, Pubowi Atmosfera.

Bardzo serdecznie dziękujemy.
 
 
Obszerną fotogalerię z Mistrzostw można obejrzeć TUTAJ
Podsumowanie Mistrzostw Polski Muaythai PZMT-IFMA 2016 dla dzieci oraz kadetów
Nazwa: Opis: Rozmiar:
Wyniki MP dzieci i kadetów.pdf -- 245.16 kB
Polski Związek Sportowy w dyscyplinie muaythai. Wspólpracujemy i jesteśmy rozpoznawalni przez EMF - European Muaythai Federation oraz IFMA - International Federation of Muaythai Amateur.

Muaythai to sport honoru i wielkiej szlachetności, to rycerski sport dla odważnych, którzy gotowi są zaakceptować długie godziny treningu, żeby dojść do jak najwyższego poziomu w sztuce. Mało jest tak skutecznych i spektakularnych dyscyplin, wymagających jednocześnie tak intensywnego zaangażowania.

Przegrana nie jest hańbą, jeśli walczy się z całego serca.