Podsumowanie IV dnia Mistrzostw Świata w Szwecji

Poniżej przedstawiamy krótki opis z czwartego dnia pobytu naszych zawodników na Mistrzostwach Świata.

Czwarty dzień Mistrzostw minął nam bardzo pracowicie. Z samego rana po godzinie 7:00 nasi walczący tego dnia zawodnicy wraz z trenerami udali się na wagę kontrolną. Wszyscy bez problemu zmieścili się w swoich limitach wagowych.

Po godzinie 11:00 trenerzy przeprowadzili trening z niewalczącymi dzisiaj zawodnikami tj. Tomaszem Grądzkim oraz Łukaszem Radoszem.

Walki wystartowały o godzinie 15:00.


Jako pierwszy walczył Mateusz Janik (-67 kg), a jego przeciwnikiem był  Anton Petrov z Bułgarii. Mateusz bardzo dobrze rozpoczął walkę pod koniec pierwszej rundy celnymi ciosami bokserskimi, a następnie kolanami doprowadził nawet do liczenia swojego przeciwnika. Niestety w pozostałych dwóch rundach zabrakło nieco sił i przeciwnik odskoczył nieznacznie punktowo. Co za tym idzie Mateusz przegrał tą walkę na punkty.


Drugi walczył Dawid Mirkowski (-75 kg) z Francuzem Samuelem Andoche. Dawid pewnie wszedł w tą walkę punktując Francuza kombinacjami bokserskimi i celnymi low kickami. Pod koniec 3 rundy po celnym kolanie na głowę Francuz upadł, a sędzia po jego liczeniu walki już nie wznowił co zaowocowało pewną wygraną Dawida. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie Turek Alu Dogan, a walka ta odbędzie się w dniu 24 maja.


Ostatnia walkę dzisiejszego dnia odbył Maciej Zembik (-63,5 kg), a jego przeciwnikiem był Litwin Deividas Danyla. Walka rozpoczęła się w szybkim tempie kombinacja za kombinację. Niestety pod koniec 1 rundy Litwin celnie kopnął na wątrobę, a Maciek był liczony. Sędzia wznowił walkę niestety po kolejnej akcji Litwin raz jeszcze ponowił kopnięcie, po którym Maciek nie był już w stanie kontynuować walki co zaowocowało jego przegraną.

Jutrzejszy dzień będzie dla naszej Reprezentacji dniem wolnym od walk, który na pewno wykorzystamy na trening.

Dalsze walki naszych Reprezentantów kształtują się następująco:

23 maja 2016 roku - Tomasz Grądzki vs Kerem Duncer z Turcji
24 maja 2016 roku - Łukasz Radosz vs Serdar Yigit Eroglu z Turcji
24 maja 2016 roku - Dawid Mirkowski vs Alu Dogan z Turcji
 
Więcej informacji jak zawsze na naszej stronie www na facebooku (LINK).
Podsumowanie IV dnia Mistrzostw Świata w Szwecji
Polski Związek Sportowy w dyscyplinie muaythai. Wspólpracujemy i jesteśmy rozpoznawalni przez EMF - European Muaythai Federation oraz IFMA - International Federation of Muaythai Amateur.

Muaythai to sport honoru i wielkiej szlachetności, to rycerski sport dla odważnych, którzy gotowi są zaakceptować długie godziny treningu, żeby dojść do jak najwyższego poziomu w sztuce. Mało jest tak skutecznych i spektakularnych dyscyplin, wymagających jednocześnie tak intensywnego zaangażowania.

Przegrana nie jest hańbą, jeśli walczy się z całego serca.