Odszedł kolejny z Wielkich w Muaythai

Informacja o wczorajszej śmierci Apideta Sithirana.

Odszedł jeden z największych wojowników Muaythai. Apidet Sithiran zmarł 4 kwietnia 2013 roku w wieku 72 lat po długiej walce z rakiem płuc.


W latach kiedy walczył Apidet (Narong Songmanee) uzyskał przydomek „Kicker of Bang Nokkawek”, dzięki jego niesamowicie silnym kopnięciom. Kiedy walczył ciężko było znaleźć mu przeciwników na ringu z uwagi na jego doskonały i niszczący przeciwników styl Muaythai.

Był mistrzem kategorii półśredniej na dwóch najważniejszych stadionach w Tajlandii tj. Lumphini i Rajadmnoen.
 
Kiedy Apidet zakończył swoją karierę zawodniczą stał się bardzo docenianym trenerem. Przez długie lata pracował jako trener w obozie Fairtex.
 
Cały Świat Muaythai chciałby upamiętnić honor i legendę tego wielkiego człowieka.

Źródło: WMC
Odszedł kolejny z Wielkich w Muaythai
Polski Związek Sportowy w dyscyplinie muaythai. Wspólpracujemy i jesteśmy rozpoznawalni przez EMF - European Muaythai Federation oraz IFMA - International Federation of Muaythai Amateur.

Muaythai to sport honoru i wielkiej szlachetności, to rycerski sport dla odważnych, którzy gotowi są zaakceptować długie godziny treningu, żeby dojść do jak najwyższego poziomu w sztuce. Mało jest tak skutecznych i spektakularnych dyscyplin, wymagających jednocześnie tak intensywnego zaangażowania.

Przegrana nie jest hańbą, jeśli walczy się z całego serca.