Młodzieżowe Mistrzostwa Świata Muaythai IFMA 2016 Bangkok, Tajlandia – krótkie podsumowanie

7 medali Polaków na tej prestiżowej imprezie.

Miło nam poinformować, że Reprezentacja Polski w stolicy Muaythai Bangkoku wywalczyła:


Oliwia Ziembikiewicz srebro
Maciej Herbich srebro 
Laura Derej srebro
Wanessa Węcławiak srebro 
Maja Wolańska brąz 
Natalia Klińska brąz
Wanessa Węcławiak brąz  za Wai Kru


Nasi pozostali zawodnicy i zawodniczki Wiktoria MaźnioWiktor PartykaZuzanna ŁaptutaXavier RzeszutMaciek ŁobaczNatan Szaro tym razem wrócili do kraju bez medali, ale dali świetne walki pozostawiając na ringu całe serce i zdobywając cenne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w kolejnych imprezach tego typu.

Nad naszymi dziećmi i kadetami pieczę sprawowali Trener Kadry Dawid Polok wspierany przez Trenera Kadry seniorów Rafal Simonides oraz trenerów Marka Medyńskiego, Adama Drygalskiego oraz Tomasz Ptak za co im serdecznie dziękujemy.

Wszystkie informacje dotyczące zawodów jak również zdjęcia można było śledzić na bieżąco na oficjalnej stronie na facebooku Dzieci i Kadetów LINK.

Osoby, które jeszcze tego nie zrobiły zachęcamy do nadrobienia zaległości, polubienia strony i zapoznania się z podsumowaniami poszczególnych dni oraz obszerną galerią zdjęć.
Młodzieżowe Mistrzostwa Świata Muaythai IFMA 2016 Bangkok, Tajlandia – krótkie podsumowanie
Polski Związek Sportowy w dyscyplinie muaythai. Wspólpracujemy i jesteśmy rozpoznawalni przez EMF - European Muaythai Federation oraz IFMA - International Federation of Muaythai Amateur.

Muaythai to sport honoru i wielkiej szlachetności, to rycerski sport dla odważnych, którzy gotowi są zaakceptować długie godziny treningu, żeby dojść do jak najwyższego poziomu w sztuce. Mało jest tak skutecznych i spektakularnych dyscyplin, wymagających jednocześnie tak intensywnego zaangażowania.

Przegrana nie jest hańbą, jeśli walczy się z całego serca.