Mistrzostwa Świata Muaythai IFMA w Mińsku – podsumowanie

Krótkie podsumowanie minionych zawodów, które w dniach 3-13 maja 2017 roku odbywały się w stolicy Białorusi Mińsku.

W tym roku na Mistrzostwach pojawiły się wszystkie kraje członkowskie IFMA. Konkurencja była niezwykle silna. W każdej z kategorii wagowych liczby zawodników sięgały blisko 20 osób.


Nasza Reprezentacja na Mistrzostwach zdobyła cenne doświadczenie. Dorobek medalowy to 1 brąz wywalczony przez Gabrielę Kuzawińską w kategorii seniorek -51 kg. O wejście do finału Gabriela uległa przeciwniczce z Tajlnadii po bardzo dobrej walce.


Trzeba również przyznać, że na tym wyjeździe prześladowały nas kontuzje. Łukasz Radosz pewnie wygrywając walkę w drodze po brąz z Niemcem doznał w 2 rundzie kontuzji kostki co wykluczyło go z walki. Podobnie Mateusz Janik doznając już w 1 rundzie kontuzji nosa. Pozostali zawodnicy po dobrych walkach klasyfikowali się najczęściej tuż za podium.


Szczegółowe opisy poszczególnych walk z nazwiskami przeciwników zamieszczaliśmy na naszej stronie na Facebooku przez cały czas trwania Mistrzostw: LINK

Przed nami kolejne wyzwania takie jak TWG2017 we Wrocławiu, Mistrzostwa Europy oraz Puchar Europy, na których będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony i poprawić dorobek medalowy.
Mistrzostwa Świata Muaythai IFMA w Mińsku – podsumowanie
Polski Związek Sportowy w dyscyplinie muaythai. Wspólpracujemy i jesteśmy rozpoznawalni przez EMF - European Muaythai Federation oraz IFMA - International Federation of Muaythai Amateur.

Muaythai to sport honoru i wielkiej szlachetności, to rycerski sport dla odważnych, którzy gotowi są zaakceptować długie godziny treningu, żeby dojść do jak najwyższego poziomu w sztuce. Mało jest tak skutecznych i spektakularnych dyscyplin, wymagających jednocześnie tak intensywnego zaangażowania.

Przegrana nie jest hańbą, jeśli walczy się z całego serca.