Mistrzostwa Świata dzieci, kadetów i juniorów - dzień VI

Podsumowanie szóstego dnia na Mistrzostwach Świata w Turcji.

Nasi zawodnicy po dobrych walkach zakończyli już swój udział w Mistrzostwach Świata. Poza rywalizacją na ringu w dniu dzisiejszym  o godzinie 9:00 odbyły się intersujące warsztaty w trzech różnych tematach:

Temat pierwszy dotyczył rozwoju naszego sportu i naszej światowej federacji IFMA – był prowadzony przez Sekretarza Generalnego IFMA Stephana Foxa.


Temat drugi dotyczył szeroko pojętego antydopingu oraz sposobów zapobiegania zażywania niedozwolonych środków przez zawodników w ramach zasad fairplay – był prowadzony przez Natalie Mills z andydopingowego wydziału SportAccord.


Temat trzeci dotyczył kampanii Sport Is Your Gang (Sport to Twój Gang) prowadzonej przez IFMA. Był podzielony na dwie części. Pierwszą prowadziła była Mistrzyni Świata IFMA i WMC Szwedka Pernilla Johansson opowiadająca o kampanii odciągającej młodzież w Szwecji od gangów i złego wpływu ich najbliższego otoczenia pod nazwą „Frysbox”. Część druga prowadzona była przez Samarę Yawnghwe z biura IFMA i dotyczyła dalszego rozwoju kampanii we wszystkich krajach członkowskich IFMA.

Po warsztatach cała Reprezentacja udała się na halę śledzić przebieg półfinałów. W dniu jutrzejszym odbędą się finały oraz ceremonia wręczenia medali. Więcej informacji w jutrzejszym artykule.
Mistrzostwa Świata dzieci, kadetów i juniorów - dzień VI
Polski Związek Sportowy w dyscyplinie muaythai. Wspólpracujemy i jesteśmy rozpoznawalni przez EMF - European Muaythai Federation oraz IFMA - International Federation of Muaythai Amateur.

Muaythai to sport honoru i wielkiej szlachetności, to rycerski sport dla odważnych, którzy gotowi są zaakceptować długie godziny treningu, żeby dojść do jak najwyższego poziomu w sztuce. Mało jest tak skutecznych i spektakularnych dyscyplin, wymagających jednocześnie tak intensywnego zaangażowania.

Przegrana nie jest hańbą, jeśli walczy się z całego serca.