Mistrzostwa Świata dzieci, kadetów i juniorów - dzień V

Podsumowanie piątego dnia na Mistrzostwach Świata w Turcji.

W dniu dzisiejszym swoje walki miało dwóch naszych zawodników.

Pierwszą walką była walka Karola Siwoni z Australijczykiem Farzadem Millardem. Walkę tą z całą pewnością można nazwać regularną wojną. Przez całe 3 rundy zawodnicy wymieniali się kombinacjami ciosów. Karol przeważał w walce na dystans natomiast Australijczyk w klinczu bardzo dobrymi kolanami. Ostatecznie werdykt po końcowym gongu okazał się dla nas niekorzystny, ale nasz zawodnik pokazał prawdziwe serce oraz umiejętności ostatecznie przegrywając tą walkę na punkty.


Ostatnią walką była walka Macieja Kruźlaka z przeciwnikiem z Rosji Karimem Yunusovem. Pomimo tego, że determinacji naszemu zawodnikowi nie zabrakło doświadczenie Rosjanina wzięło górę i nasz zawodnik ostatecznie po trzech rundach przegrał na punkty.

Mistrzostwa Świata dzieci, kadetów i juniorów - dzień V
Polski Związek Sportowy w dyscyplinie muaythai. Wspólpracujemy i jesteśmy rozpoznawalni przez EMF - European Muaythai Federation oraz IFMA - International Federation of Muaythai Amateur.

Muaythai to sport honoru i wielkiej szlachetności, to rycerski sport dla odważnych, którzy gotowi są zaakceptować długie godziny treningu, żeby dojść do jak najwyższego poziomu w sztuce. Mało jest tak skutecznych i spektakularnych dyscyplin, wymagających jednocześnie tak intensywnego zaangażowania.

Przegrana nie jest hańbą, jeśli walczy się z całego serca.