Mistrzostwa Świata dzieci, kadetów i juniorów - dzień IV

Podsumowanie czwartego dnia na Mistrzostwach Świata w Turcji.

Ten dzień nie okazał się dla naszych Reprezentantów tak udany jak poprzedni.

Jako pierwszy walczył Borys Mikołajczyk, a jego przeciwnikiem był zawodnik z Iraku Mohammed Battbootti. Walka toczyła się na dystansie dwóch rund po 1 minucie z 1 minutową przerwą między nimi bez uderzeń na głowę. Po wczorajszych testach antydopingowych jakim został poddany nasz zawodnik był tym faktem lekko poddenerwowany. Była to jego 3 walka na ringu, a tak właściwie druga bo jedna z walk Borysa była walką pokazową. Tym bardziej nasz najmłodszy zawodnik zasługuje na wielkie uznanie. Borys walczył zawzięcie ale niestety po 2 rundach musiał uznać wyższość zawodnika z Iraku i w ostatecznym rozrachunku przegrał na punkty.


Ostatnią walkę dzisiejszego dnia zawodów miał Maciej Łęgowski. Wczoraj pokonał przeciwnika z Izraela, a dzisiaj przyszło mu zmierzyć się z zawodnikiem z Białorusi Vadzimem Vaskou. Przeciwnik był bardzo doświadczony. Maciej przez trzy rundy wymieniał cios za cios, w trzeciej rundzie był nawet bliski nokautu trafiając Białorusina potężnym prawym sierpowym. Niestety przeciwnik zadawał więcej punktowanych ciosów na dystansie całej walki co zaowocowało jego wygraną na punkty.


W dniu jutrzejszym Karol Siwonia zmierzy się z przeciwnikiem z Australii, a Maciej Kruźlak z przeciwnikiem z Rosji.  Będziemy informować o godzinie walki i wyniku na bieżąco poprzez facebooka związku LINK oraz oczywiście w codziennym wieczornym artykule.
Mistrzostwa Świata dzieci, kadetów i juniorów - dzień IV
Polski Związek Sportowy w dyscyplinie muaythai. Wspólpracujemy i jesteśmy rozpoznawalni przez EMF - European Muaythai Federation oraz IFMA - International Federation of Muaythai Amateur.

Muaythai to sport honoru i wielkiej szlachetności, to rycerski sport dla odważnych, którzy gotowi są zaakceptować długie godziny treningu, żeby dojść do jak najwyższego poziomu w sztuce. Mało jest tak skutecznych i spektakularnych dyscyplin, wymagających jednocześnie tak intensywnego zaangażowania.

Przegrana nie jest hańbą, jeśli walczy się z całego serca.