Mistrzostwa Świata dzieci, kadetów i juniorów - dzień III

Podsumowanie trzeciego dnia na Mistrzostwach Świata w Turcji.

Dzisiejszy dzień okazał się bardzo udany dla Reprezentantów Polski. Po losowaniu i ustaleniu kolejności walk okazało się, że walczyć będą Maciej Łęgowski z Meirem Dovekiem z Izraela oraz Karol Siwonia z Andrim Kuranovychem z Ukrainy.

Jako pierwszy walczył Maciej Łęgowski. Ze swoim przeciwnikiem wygrał pewnie na punkty przechodząc dalej w drabince.


Karol Siwonia walczył jako drugi z naszych Reprezentantów w dniu dzisiejszym. Po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku to Karol okazał się zwycięzcą walki z ukraińskim zawodnikiem.


Dodatkowo w dniu dzisiejszym nasz najmłodszy Reprezentant tj. Borys Mikołajczyk został poddany testom antydopingowym WADA, które przeszedł bardzo dzielnie.

Podsumowując dzisiejszy dzień okazał się niezwykle udany dla naszych Reprezentantów. Już jutro przed nami kolejne wyzwania. Będziemy relacjonować na bieżąco z hali na facebooku związku LINK, a wieczorem obszerna relacja także na stronie.
Mistrzostwa Świata dzieci, kadetów i juniorów - dzień III
Polski Związek Sportowy w dyscyplinie muaythai. Wspólpracujemy i jesteśmy rozpoznawalni przez EMF - European Muaythai Federation oraz IFMA - International Federation of Muaythai Amateur.

Muaythai to sport honoru i wielkiej szlachetności, to rycerski sport dla odważnych, którzy gotowi są zaakceptować długie godziny treningu, żeby dojść do jak najwyższego poziomu w sztuce. Mało jest tak skutecznych i spektakularnych dyscyplin, wymagających jednocześnie tak intensywnego zaangażowania.

Przegrana nie jest hańbą, jeśli walczy się z całego serca.