Mistrzostwa Polski Muaythai IFMA 2013 - podsumowanie

Podsumowanie Mistrzostw odbywających się w dniach 17-19 maja 2013 roku w Łodzi.

W dniach 17-19 maja 2013 roku do Łodzi przyjechali najlepsi zawodnicy i zawodniczki muaythai w Polsce, aby walczyć o tytuły mistrza i mistrzyni Polski we wszystkich kategoriach wagowych oraz wiekowych. Łącznie do walki stanęło ponad 120 zawodników i zawodniczek. Organizatorem była Szkoła Sztuk Walki „Warrior” Roberta Karpińskiego, któremu dziękujemy za trud i poświęcenie włożone w organizację Mistrzostw.
Patronat honorowy nad Mistrzostwami Polski objął Ambasador Królestwa Tajlandii w Polsce Bansarn Bunnag, prezydent Miasta Łodzi, fundacja Start Sport oraz Polski Związek Muaythai i IFMA.


17 maja wieczorem odbyło się oficjalne ważenie i kontrola medyczna zawodników i zawodniczek.

18 maja od godzinie 10 rano rozpoczęły się walki eliminacyjne, które trwały bez przerwy przez cały dzień, aż do godziny 21:00 wieczorem.

19 maja w godzinach porannych (7:30-8:30) odbyła się waga kontrolna zawodników i zawodniczek. Punktualnie od godziny 9:00 rozpoczęły się walki półfinałowe i finałowe, które trwały nieprzerwanie do godziny 16:30. Następnie odbyła się krótka przerwa techniczna.
O godzinie 18:00 wystartowała Gala Finałowa na której odbyły się wybrane walki finałowe oraz jedna walka zawodowa Rafała Simonidesa z przeciwnikiem z Włoch Claudio La Sorte. Rafał Simonides wygrał ze swoim przeciwnikiem co wzbudziło ogromny aplauz zgromadzonej na hali Sportowej MOSIR publiczności.


Po zakończonych walkach i przemówieniach Ambasadora Tajlandii, organizatora Roberta Karpińskiego oraz przedstawicieli władz miasta Łodzi przyszła pora na wręczenie pucharów dla najlepszego zawodnika i zawodniczki Mistrzostw oraz najlepszej drużyny.

Najlepszym zawodnikiem został Bartłomiej Juda

Najlepszą zawodniczką została Joanna Noga

Najlepszą drużyną Mistrzostw został Żarski Klub Sportów Walki

Warto także dodać, że w kategorii seniorów -91 kg zgłosił się ubiegłoroczny Mistrz Polski Paweł Michalak niestety z powodu braku innych zawodników kategoria ta nie została rozegrana.


Podsumowując minione Mistrzostwa Polski pragniemy jeszcze raz podziękować organizatorowi Robertowi Karpińskiemu i jego Szkole Sztuk Walki Warrior oraz wszystkim pozostałym bez których ta impreza nie mogłaby się odbyć. Kończąc dziękujemy również zawodnikom i zawodniczkom bo to oni zostawiali na ringu cząstkę siebie oraz kibicom i sympatykom, którzy dopingowali swoich faworytów.

Do zobaczenia na kolejnych zawodach !
Mistrzostwa Polski Muaythai IFMA 2013 - podsumowanie
Mistrzostwa Polski Muaythai IFMA 2013 - podsumowanie
Mistrzostwa Polski Muaythai IFMA 2013 - podsumowanie
Mistrzostwa Polski Muaythai IFMA 2013 - podsumowanie
Mistrzostwa Polski Muaythai IFMA 2013 - podsumowanie
Mistrzostwa Polski Muaythai IFMA 2013 - podsumowanie
Polski Związek Sportowy w dyscyplinie muaythai. Wspólpracujemy i jesteśmy rozpoznawalni przez EMF - European Muaythai Federation oraz IFMA - International Federation of Muaythai Amateur.

Muaythai to sport honoru i wielkiej szlachetności, to rycerski sport dla odważnych, którzy gotowi są zaakceptować długie godziny treningu, żeby dojść do jak najwyższego poziomu w sztuce. Mało jest tak skutecznych i spektakularnych dyscyplin, wymagających jednocześnie tak intensywnego zaangażowania.

Przegrana nie jest hańbą, jeśli walczy się z całego serca.