Marcin Łepkowski na Gali I-1

Podsumowanie występu Marcina Łepkowskiego na Gali I-1 w Hong Kongu.

Zawodnik krakowskiego klubu muaythai Raczadam Marcin Łepkowski w dniu dzisiejszym walczył o pas Mistrza Świata WMC I-1. W narożniku Marcina stał jego trener i prezes Polskiego Związku Muaythai Rafał Szlachta.


Marcin turniej 4rech zakończył na II miejscu.


Pierwszą walkę stoczył z przeciwnikiem z Grecji Pawlosem Kaponisem. Była to bardzo zacięta walka. Marcin przeważał we wszystkich jej aspektach ostatecznie pokonując Greka na punkty i przechodząc do finału. Warto dodać, że po walce Grek był szyty od celnych łokci Marcina.

W finale Marcin zmierzył się z Niemcem (zastąpił jednego z uczestników). Marcin Łepkowski wygrał pierwszą rundę na punkty, niestety w drugiej Niemiec przypadkowym kopnięciem podczas wymiany ciosów trafił w głowę. Marcin przegrał tą walkę przez KO w 2 rundzie. Wcześniej Niemiec o wejście do finału pokonał Taja mającego kilkaset walk na swoim koncie.

Gratulujemy Marcinowi i jego trenerowi dwóch dobrych walk. Udało mu się zakończyć cały turniej na II miejscu. Mamy nadzieję, że Marcin wystąpi jeszcze na I-1 w przyszłości i zdobędzie pas od którego dzisiaj był bardzo blisko.
Marcin Łepkowski na Gali I-1
Marcin Łepkowski na Gali I-1
Marcin Łepkowski na Gali I-1
Marcin Łepkowski na Gali I-1
Marcin Łepkowski na Gali I-1
Marcin Łepkowski na Gali I-1
Polski Związek Sportowy w dyscyplinie muaythai. Wspólpracujemy i jesteśmy rozpoznawalni przez EMF - European Muaythai Federation oraz IFMA - International Federation of Muaythai Amateur.

Muaythai to sport honoru i wielkiej szlachetności, to rycerski sport dla odważnych, którzy gotowi są zaakceptować długie godziny treningu, żeby dojść do jak najwyższego poziomu w sztuce. Mało jest tak skutecznych i spektakularnych dyscyplin, wymagających jednocześnie tak intensywnego zaangażowania.

Przegrana nie jest hańbą, jeśli walczy się z całego serca.