Legendarny zawodnik Muaythai nie żyje

Informacja o śmierci Ramona Dekkersa (1969-2013).

W dniu wczorajszym tj. 27 lutego 2013 roku odszedł w wieku 43 lat legendarny zawodnik Muaythai Ramon „Diamond” Dekkers. Jego rekord walk porównywalny był z rekordami najlepszych zawodników rodem z Tajlandii (186-33-2).


Ramon zmarł bardzo niespodziewanie. Podczas jazdy na rowerze w swoim rodzinnym mieście holenderskiej Bredzie upadł. Mimo pomocy przechodniów zmarł zanim dojechała karetka.

Ramon Dekkers był osimokrotnym mistrzem świata muaythai. Był także jednym z najlepiej rozpoznawalnych w Tajlandii europejskich zawodników tajskiego bosku. Walczył i wygrywał z najlepszymi w tym sporcie.

Jego nagła śmierć jest niepowetowaną stratą dla muaythai i sztuk walki.
Legendarny zawodnik Muaythai nie żyje
Polski Związek Sportowy w dyscyplinie muaythai. Wspólpracujemy i jesteśmy rozpoznawalni przez EMF - European Muaythai Federation oraz IFMA - International Federation of Muaythai Amateur.

Muaythai to sport honoru i wielkiej szlachetności, to rycerski sport dla odważnych, którzy gotowi są zaakceptować długie godziny treningu, żeby dojść do jak najwyższego poziomu w sztuce. Mało jest tak skutecznych i spektakularnych dyscyplin, wymagających jednocześnie tak intensywnego zaangażowania.

Przegrana nie jest hańbą, jeśli walczy się z całego serca.