International Belgian Youth Championship – świetna postawa naszych kadrowiczów.

Krótkie podsumowaniu udziału naszych najmłodszych zawodników i zawodniczek w International Belgian Youth Championship.

W dniach 27-28 kwietnia w miejscowości Mechelen miały miejsce pierwsze International Belgian Youth Championship organizowane przez belgijską federację BKBMO-IFMA.


Przeszło 300 zawodników z Holandii, Francji, Hiszpanii, Włoch, Niemiec i Belgii.
Nasza Reprezentacja prowadzona na miejscu przez trenera Kadry Dawida Poloka oraz trenerów klubowych: Macieja Domińczaka oraz Arkadiusza Wełnę wystawiła siedmioosobowy skład.


 

 
Turniej stał na bardzo wysokim poziomie więc tym bardziej cieszą sukcesy naszej Kadry.
Mistrzem Belgii w kategorii -48kg dzieci starsze został Maciej Herbich.
Srebro wywalczyli: Laura Derej (kadet -57kg), Oliwer Domińczak (dzieci starsze -36kg)
Brąz: Weronika Gawlik (dzieci młodsze -36kg) oraz Karina Domińczak (dzieci starsze -45kg)
Po zwycięstwach w przed walkach w ćwierćfinałach odpadli: Adam Borowski (dzieci starsze -51kg) oraz Simone Coscarella (dzieci młodsze -36kg)
Gratulujemy naszym najmłodszym Wojowniczką i Wojownikom wspaniałej postawy i dziękujemy za świetne reprezentowanie Polski na tym wyjątkowym wydarzeniu.

Podziękowania dla firmy "Betron Construction" Pana Przemysława Paterki za wsparcie udziału naszego wyjazdu na ten turniej.
International Belgian Youth Championship – świetna postawa naszych kadrowiczów.
Polski Związek Sportowy w dyscyplinie muaythai. Wspólpracujemy i jesteśmy rozpoznawalni przez EMF - European Muaythai Federation oraz IFMA - International Federation of Muaythai Amateur.

Muaythai to sport honoru i wielkiej szlachetności, to rycerski sport dla odważnych, którzy gotowi są zaakceptować długie godziny treningu, żeby dojść do jak najwyższego poziomu w sztuce. Mało jest tak skutecznych i spektakularnych dyscyplin, wymagających jednocześnie tak intensywnego zaangażowania.

Przegrana nie jest hańbą, jeśli walczy się z całego serca.