Bardzo udany start Reprezentacji na Mistrzostwach Europy

Podsumowanie udziału naszych zawodników i zawodniczek w Mistrzostwach Europy Muaythai 2018.

Tydzień temu nasza Reprezentacja powróciła już do Kraju z bardzo udanych Mistrzostw Europy Muaythai IFMA 2018. W tej najbardziej prestiżowej imprezie na starym kontynencie udało nam się wywalczyć 5 medali dwa srebrne oraz 3 brązowe.


Nasza juniorka Nikola Błąkała uległa w finale przeciwniczce ze Słowenii i wywalczyła srebrny medal.

Junior Igor Lekston po bardzo dobrej postawie również uległ na punkty Austriakowi i zakończył rywalizacje z brązem na szyi.

Nasza seniorka Magdalena Kasprzyk po batalii z Francuzką także zawiesiła na szyi brąz.

Oskar Siegert po ciężkich bojach i finale przegranym nie jednogłośnie na punkty z Rosjaninem zakończył zmagania ze srebrem.

Arkadiusz Krupa pokonując kolejnych przeciwników ostatecznie został zatrzymany przez Białorusina (jak się okazało późniejszego Mistrza Europy tej kategorii)  i otrzymał ciężko wywalczony brąz.

Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom i zawodniczkom wyników jakie osiągnęli podczas tych zawodów i życzymy im powodzenia w kolejnych tj. Akademickich Mistrzostwach FISU oraz Młodzieżowych Mistrzostach Świata.

Fotogaleria z wyjazdu dostępna TUTAJ // TUTAJ // TUTAJ

Poniżej materiały wideo związane z Mistrzostwami Europy. Zachęcamy do oglądania.


 

 
Bardzo udany start Reprezentacji na Mistrzostwach Europy
Polski Związek Sportowy w dyscyplinie muaythai. Wspólpracujemy i jesteśmy rozpoznawalni przez EMF - European Muaythai Federation oraz IFMA - International Federation of Muaythai Amateur.

Muaythai to sport honoru i wielkiej szlachetności, to rycerski sport dla odważnych, którzy gotowi są zaakceptować długie godziny treningu, żeby dojść do jak najwyższego poziomu w sztuce. Mało jest tak skutecznych i spektakularnych dyscyplin, wymagających jednocześnie tak intensywnego zaangażowania.

Przegrana nie jest hańbą, jeśli walczy się z całego serca.